با درمانهای موثر سکته مغزی آشنا شوید

اعضای تیم پزشکی باید رویکردی یکپارچه برای درمان سکته را انتخاب نمایند تا به بهترین بازدهی دست یابند .

در این پست به روش های درمانی سکته میپردازیم و امیدواریم که این مطالب برای شما مفید باشند :با درمانهای موثر سکته مغزی آشنا شوید

  1. درمان زبان و سخنوری :در این قسمت تلاش میشود تا قدرت تکلم فرد ,صدا ,نحوه گویش و توانایی وی در بلعیدن مورد ازمایش قرار گیرند و سپس با دستگاههایی بهبود می یابند .
  2. درمان شناختی :با استفاده از روش هایی به تقویت  حافظه , توجه ,حل مسئله و دیگر مسائل پرداخته میشود .
  3. درمان فیزیکی :با استفاده از روش هایی به بهبود حرکات و مفاصل و عضلات پرداخته میشود و به همرام آن از تمارین  ورزشی مربوطه استفاده میشود .همچنین در این روش ,گرما درمانی ,ماساژ درمانی و اب درمانی هم قرار میگیرند .
  4. درمان استخوان جمجمه :بر اساس یک فرضیه ,حرکات طبیعی استخوان جمجمه از غشایی بوجود میاید که ساختار های سیستم عصبی را مرتب میکند و به مغز و نخاع میرسد و بهبود حرکات طبیعی میتواند به بهبود وضعیت مغز کمک کند .
  5. کار درمانی :به منظور ارزیابی عملکرد و دشواری های بالقوه ی موجود در مهارت های روزانه ,شناخت ,دید و ادراک انجام میگیرد .همچنین میتوان از این روش برای بهبود عملکرد حرکتی در افرادی استفاده نمود که از لحاظ مغزی اسیب دیده اند و برای برنامه ریزی کار های روزانه و یا ایجاد روشی نوین به منظور انجام کار ها هم مفید میباشد .
  6. روان درمانی :در این روش از تکنیک هایی برای بهبود هشیاری  از طریق افکار و عواطف و اقدامات استفاده میشود .این روش به فرد کمک میکند تا با عواطف و مشکلات خود و همچنین استرس بهتر کنار بیاید و ان را بهتر مدیریت نماید .
  7. روان درمانی با دارو:به این روش دارو درمانی هم میگویند که در آن از دارو ها برای تغییر و یا تنظیم وضعیت احساسی و روانی فرد استفاده میشود و در میان آنها دارو های ضد افسردگی و ضد اضطراب بیشتر از بقیه تجویز میشوند .
  8. طب سوزنی :این یک روش سنتی چینی است که برای حفظ و بهبود انرژی طبیعی بدن مورد استفاده قرار میگیرد .زمانی که این انرژی ها ضعیف میشوند ما دچار مشکلات روحی و یا فیزیکی میشویم .
  9. ریکی :این یک روش شفا بخش ژاپنی است که در سال 1992 ابداع شده است و پس از آن در تمام جهان مورد استفاده قرار گرفته است .این روش یک انرژی طبیعی ایجاد میکند که به تعادل فرد کمک میکند و برای کاهش استرس و بهبود شادابی و درمان زخم بسیار کار بردی میباشد .
  10. بیوفیدبک :یک روش درمانی رفتاری میباشد که با اطلاعات بدست امده از ارزیابی دمای پوست ,فشار خون ,ضربان قلب و دیگر شرایط به بهبود وضعیت سیستم عصبی میپردازد و در این راه از شرطی سازی و ارام سازی استفاده میکند و دارای یک کامپیوتر و یا دستگاه ارزیابی به همراه سنسور های الکترونیکی میباشد که اطلاعاتی را درباره وضعیت بدن میدهد .
  11. اب درمانی :به تمارین انجام شده در اب اشاره دارد و ویژگی های فعال و غیر فعال اب محیطی مناسب و امن را برای فرد ایجاد میکنند و افرادی که دچار سکته شده اند میتوانند به راحتی حرکات را در اب انجام دهند .

تگ‌ها: درمان سکته مغزی درمان شناختی تقویت حافظه کار درمانی روان درمانی سیستم عصبی اب درمانی مغز نوروفیدبک مدینا طب دستگاه بیوفیدبک tdcs فروش دستگاه نوروفیدبک خرید دستگاه نوروفیدبک فروش نوروفیدبک قیمت نوروفیدبک تجهیزات نوروفیدبک نقشه مغزی

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود